Recesje dziąsłowe po leczeniu ortodontycznym

Pragnę się z Państwem podzielić przypadkiem Pacjentki, która zgłosiła się do mnie z problemem mnogich recesji dziąsłowych, które wystąpiły u Niej po leczeniu ortodontycznym. Zapraszam do lektury.  

Pierwsze zdjęcie prezentuje przykład Pacjentki, która pojawiła się w moim gabinecie z recesjami przy zębach 11, 21. Warto zaznaczyć, że Pacjentka trafiła do mnie po leczeniu ortodontycznym. 

Problemem była tu też krótka długość korzeni zębowych. Podczas długoletniego i intensywnego leczenia ortodontycznego doszło do zresorbowania ich długości. To częsty problem w przypadku długiego leczenia ortodontycznego, z wykorzystaniem zbyt dużych sił.

Zabieg regeneracji dziąsła wykonałem z użyciem przeszczepu tkanki łącznej z podniebienia twardego. Zabieg wykonałem metodą tunelową, która gwarantuje najbardziej estetyczny efekt pozabiegowy. Jest on możliwy ponieważ praktycznie nie wykonuje się wówczas żadnych cięć pionowych. Cięcia występują wyłącznie w rowku dziąsłowym.

Poniżej możecie Państwo zobaczyć widok podniebienia zaraz po pobraniu przeszczepu CTG i zabezpieczeniu go przy użyciu CGF uzyskanym z krwi Pacjentki przed zabiegiem.

Kolejne zdjęcie, które znajdziecie Państwo poniżej, przedstawia stan już po trzech miesiącach po wykonanym zabiegu. 

Jak łatwo zauważyć, w efekcie zabiegu udało się całkowicie pokryć wcześniejsze recesje dziąsłowe. 

Poniżej możecie łatwo Państwo zobaczyć stan Pacjentki przed oraz po leczeniu. 

Zapraszam do kontaktu, a także do śledzenia mojej aktywności na Facebooku oraz Instagramie

Dane kontaktowe oraz aktualne miejsca pracy znajdziecie Państwo pod linkiem: https://jacekzurek.pl/kontakt/

Do zobaczenia, 

dr n. med. Jacek Zurek

JACEK ŻUREK

Jest współtwórcą patentu na materiał pochodzenia allogennego służącego do pokrywania mnogich recesji dziąsłowych bez konieczności pobierania przeszczepu dziąsła z podniebienia, a także autorskiego zestawu narzędzi mikrochirurgicznych. Obecnie jest pracownikiem Katedry Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się szeroko rozumianą periodontologią, implantologią oraz leczeniem periimplantitis. Szczególnie specjalizuje się w przeszczepach dziąseł.

Najnowsze aktualności

FACEBOOK