Droga do pięknego uśmiechu bywa długa. Jednak implant to zawsze gwarancja trwałości i estetyki.
Na zdjęciu numer 1 widoczny jest ząb 17, który należało usunąć, ponieważ nie kwalifikuje się do leczenia zachowawczego. Jego usunięcie było wykonane wraz z procedurą regeneracyjną przy użyciu beta trójfosforanu wapnia.
Na zdjęciu numer 2 widać sytuację po pięciu miesiącach, gdy doszło już do częściowej odbudowy tkanki kostnej w granicach 4 – 5 milimetrów, co pozwalało na wykonanie zabiegu otwartego podniesienia dna zatoki szczękowej, wraz ze wszczepieniem implantu w danym miejscu.
Na zdjęciu numer 3 widać sytuację tuż po wszczepieniu implantu i po zabiegu otwartego podniesienia dna zatoki szczękowej. Widocznym jest, że błona zatoki szczękowej nie została przerwana i ten materiał otacza wszczepiony implant.
Zdjęcie numer 4 (powyżej, z prawej) przedstawia sytuację kliniczną już rok po założeniu pracy protetycznej na implancie, w miejscu 17. Zdjęcie to przedstawia widok od strony okluzyjnej.
Zdjęcie numer 5 (poniżej) przedstawia widok korony zęba od strony policzka. Można tu zauważyć bardzo dobrą adaptację tkanek miękkich do korony protetycznej na implancie. Wszczepiony materiał otacza implant. Wykonana korona jest pełnoceramiczna, przykręcana.