Implanty stomatologiczne. Implantacja to proces

implanty jacek żurek

Implantacja zęba to proces. Wszczepienie implantu to dopiero początek całego procesu leczenia.


W swojej codziennej praktyce często jestem pytany o implanty oraz etapy implantacji. Poniżej przedstawiam Państwu zdjęcia z kolejnych etapów odtworzenia brakującego zęba przy użyciu implantu marki THOMMEN. Wierzę, że pozwolą one zrozumieć jak wygląda implant zęba, korona oraz na czym polega cały zabieg implantacji.

Pierwsze zdjęcie, jakie znajdziecie Państwo poniżej, przedstawia śrubę gojącą, założoną na implancie wszczepionym w miejscu brakującego zęba 37. Chciałem tu nadmienić, że staram się po wszczepieniu od razu ją zakładać, ponieważ skraca to procedurę do właściwie trzech wizyt. Na pierwszej wizycie wszczepiam implant i zakładam śrubę gojącą. Na drugiej pobieram wycisk, by na trzeciej wizycie „oddać” Pacjentowi gotową pracę, czyli zęba, który zostaje przykręcony do implantu.

W tym przypadku, przed założeniem śruby gojącej, wykonałem przeszczep dziąsła zrogowaciałego z podniebienia, ponieważ jest ono bardzo ważne w tym procesie. Dzięki niemu znacznie zwiększa się także trwałość implantu. Jeśli jest brak odpowiedniego dziąsła, wówczas dochodzi do jego zapalenia, co skutkuje zmniejszeniem trwałości implantu.

Implant to dopiero początek i w powszechnym rozumieniu jest on często mylony z koroną zęba. Koronę zęba przykręca się na implancie (zdjęcie numer 2). Warto zwrócić uwagę, że otwór na śrubę łączącą implant z zębem jest wyjątkowo mały, co jest charakterystyczne dla używanych przeze mnie implantów THOMMEN. System ten ma najmniejszą śrubę ze wszystkich dostępnych systemów implantologicznych obecnych na rynku. Jeśli spojrzymy na tę samą koronę z boku, to warto zwrócić uwagę na fakt jak płynnie nadbudowa cyrkona przechodzi w łącznik implantologiczny. Na zdjęciu numer 3 jest widoczna wielka szczelność między implantem i łącznikiem.

Widzimy tutaj idealne zagojone dziąsło wokół szyjki implantu. Na zdjęciu numer 4 widać bardzo dobrą adaptację dziąsła wokół przykręconej korony cyrkonowej na implancie.

implanty

Warto zwrócić także uwagę na widok z góry. Miejsce, gdzie znajduje się otwór dla śruby łączącej łączniki z implantem jest praktycznie niewidoczne. Taka wysoka estetyka jest szczególną cechą implantów THOMMEN, z którymi pracuję już od lat. Kolejną ważną cechą jest bardzo szybka integracja implantu praktycznie już po 2,5 miesiąca. Ponadto – zarówno w obrębie szczęki, jak i żuchwy jest możliwa odbudowa brakującego zęba. Takie efekty można uzyskać dzięki specjalnej hydrofilnej powierzchni implantu, który przed zabiegiem jest nasączony specjalnym płynem. Ja dodatkowo nasączam go czynnikami wzrostu CGF, które uzyskuję pobierając i odwirowując krew Pacjenta.

Implanty stomatologiczne? Jacek Żurek, zapraszam do kontaktu.

JACEK ŻUREK

Jest współtwórcą patentu na materiał pochodzenia allogennego służącego do pokrywania mnogich recesji dziąsłowych bez konieczności pobierania przeszczepu dziąsła z podniebienia, a także autorskiego zestawu narzędzi mikrochirurgicznych. Obecnie jest pracownikiem Katedry Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się szeroko rozumianą periodontologią, implantologią oraz leczeniem periimplantitis. Szczególnie specjalizuje się w przeszczepach dziąseł.

Najnowsze aktualności

FACEBOOK