Najnowsze technologie służące szybszej regeneracji ran po zabiegach

Najnowsze technologie służące szybszej regeneracji ran jak i zmniejszające dolegliwości bólowe po zabiegu. W swojej praktyce dr Żurek stosuje Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF) które przyśpieszają procesy regeneracyje i zminiejszają ból pozabiegowy.

Czynniki wzrostu (Concentrated Growth Factors) są białkami, które regulują złożone procesy gojenia się ran i zwiększają możliwości regeneracji bez skutków ubocznych!

CD34+ to hematopoetyczne komórki macierzyste dające początek wielu typom komórek krwi. Są one jednymi z lepiej scharakteryzowanych komórek macierzystych w organizmie człowieka.

Obydwa produkty pozyskiwane są z krwi pacjenta dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania opatentowanego przez włoską firmę Silfradent. Badania naukowe nad Concentrated Growth Factors, CD 34+ zostały licznie przeprowadzone, opracowane i opublikowane dla wielu dziedzin medycyny takich jak:

biologia, biochemia, ortopedia, chirurgia twarzowo-szczękowa, stomatologia, chirurgia ogólna, ginekologia, medycyny sportowa, medycyna estetyczna i sposoby kuracji kosmetycznych, terapie przeciwbólowe, regeneracja włosów oraz dla wielu innych.

Concentrated Growth Factors i komórki macierzyste CD34+ pozwalają na:

 • szybsze i lepsze rezultaty gojenia
 • szybszą odbudowę kości
 • lepszą integrację implantu z kością
 • brak zespołu suchego zębodołu
 • uzyskanie „StickyBone” po wymieszaniu z substytutem kości
 • otrzymanie „el Poncho” – autogennej membrany regeneracyjnej przy implantacji

Analiza immunohistochemiczna komórek CD34 + (komórek macierzystych) obecnych w kożuszku leukocytarno-płytkowym wykazała czterokrotnie większą ich ilość w próbkach odwirowanych w Separatorze Komórkowym Medifuge-Silfradent niż w  innych używanych wirówkach laboratoryjnych.

CGF                             PRF

cgf_prf

wygląd po: 20 min

po-20-min

wygląd po: 30 min

po-30-min

wygląd po: 40 min

po-40-min

CGF posiada lepiej skoncentrowaną i lepiej usieciowaną fibrynę (wygląd po 24h):

fibryna

SYSTEM CGF to SEPARATOR KOMÓRKOWY MEDIFUGE, ZETAW CGF K1 (CHRONIONE PATENTEM) oraz ROUND UP

JEDYNY OBECNIE DOSTĘPNY NA RYNKU SYSTEM KLASYFIKOWANY W GRUPIE WYROBÓW MEDYCZNYCH KLASY II

Szklana, sterylna probówka Silfadentu posiada certyfikat wyrobu medycznego klasy IIa.

Jest zaakceptowana do stosowania w szeroko rozumianej preparatyce krwi i uzyskiwania materiałów przeznaczonych do wszczepiania pacjentom.

SEPARATOR KOMÓRKOWY MEDIFUGE

Silfradent Medifuge MF200 to separator komórkowy przeznaczony do zastosowań medycznych. Została zaprojektowana w celu przygotowania autologicznego koncentratu czynników wzrostu (CGF) oraz komórek CD34+ z krwi własnej pacjenta, będącej idealnym źródłem autologicznym bez dodatku substancji egzogennych. CGF stanowi nową generację koncentratów bogatopłytkowych, które mają zdolność utrzymywania się w większym stężeniu autologicznym.

Czynniki wzrostu są białkami, które regulują złożone procesy gojenia się ran i bez skutków ubocznych zwiększają zdolności gojące organizmu.

Medifuge MF200

Separator komórkowy mieści do 8 probówek. Uzyskujemy różne poziomy koncentracji białek czynnych w poszczególnych frakcjach w postaci płynnej (LPCGF) albo fibryny do tworzenia błony, kleju (Sticky Bone) lub innych postaci dla regeneracji tkanek i augmentacji kości, w zaledwie 14 minut.

Rotor wykonany z materiału antystatycznego i antymagnetycznego (brak wpływu na żelazo zawarte w czerwonych krwinkach, minerały, metale ciężkie, zmniejsza zawartość substancji promujących powstawania raka, takich jak aflatoksyny, cer, polon, eliminuje bakterie rodzaju Clostridium)

Cechy produktu:

 • Ten wyjątkowy wyrób medyczny pozwala na korzystanie z maksymalnie 8 probówek do stworzenia CGF (fibryny).
 • Mikroprocesorowy układ sterowania pozwala na utrzymywanie stałej prędkości.
 • Wyjątkowa konstrukcja wirnika z samodzielną wentylacją chroni próbki krwi przed działaniem ciepła. Komora rotora, pokrywa oraz gniazda na probówki gwarantują bezpieczeństwo biologiczne w warunkach skażenia biologicznego, w przypadku stłuczenia probówki.
 • Gniazda na próbówki oraz rotor zostały wykonane z termoplastycznego materiału o właściwościach antystatycznych, który można czyścić, wyjąć i sterylizować w autoklawie w temperaturze 135 °C.
 • MEDIFUGE jest wyposażony tryb odkażania za pomocą promieni UVC.
 • Czas trwania cyklu sterylizacji to 5 minut przy 1000 obr./min.
 • Silnik sterowany elektronicznie, a jego części wewnętrzne nie wymagają konserwacji.
 • Wytwarzany poziom hałasu utrzymuje się poniżej wymaganych standardów i nie przekracza 57 dB(A).

ZOPTYMALIZOWANY PROGRAM WIROWANIA

 • 4 różne parametry wirowania podczas jednego cyklu dla zwiększenia koncentracji czynników wzrostu.
 • Wysoka i nieznacznie zmienna siła odśrodkowa (nie dopuszcza do degranulacji płytek).
 • Stała temperatura utrzymywana dzięki autowentylacji.
 • Automatyczna sterylizacja promieniami UVC.

Dane techniczne:

Pojemność: 8 jednostek (probówek)
Czas obróbki: 14 minut
Zasilanie: 230V +/- 10%, 50/60 Hz
Poziom hałasu: Nie przekracza 57 dB (A)
Wymiary urządzenia: szerokość: 230, długość: 320, wysokość: 240 mm
Waga: 9,4 kg
Kraj produkcji: Włochy

Silfradent – osiągnięcia:

 • sterowane przyspieszenie
 • cykl: sterylizacja = odkażanie
 • antystatyczny i antymagnetyczny rotor
 • samowentylacja w celu kontrolowania temperatury
 • kontrola hamowania obrotów
 • chłodzenie
 • kontrola temperatury
 • samoodkażanie
 • rotor ze zmienną i sterowaną prędkością obrotową i przyspieszeniem zawsze poniżej RCF300

OPATENTOWANY MIESZALNIK MEDYCZNY

Pasta StickyBone uzyskana za pomocą Round Up do 60% szybciej przerasta kością w porównaniu do tej uzyskanej za pomocą ręcznego mieszania. Wiąże się to z lepszą penetracją LiquidPhase CGF w mikropory i makropory biomateriału.

Silfradent Round Up jest zarejestrowanym wyrobem medycznym, który pozwala na ultra dokładne mieszanie molekuł zawartych w skoncentrowanym osoczu bogato płytkowym z autologicznym materiałem kostnym lub jego substytutem.

Perfekcyjne, jednorodne mieszanie wolne od zanieczyszczeń atmosferycznych. Mieszanie w ciągu zaledwie kilku sekund: max 16 sekund. Wyposażony w cyklu dekontaminacji promieniami UVC. Idealny do: – StickyBone – otrzymywany po wymieszaniu LiquidPhase CGF z biomateriałem- idealne powleczenie powierzchni implantu molekułami czynników wzrostu- może być także wykorzystany w medycynie estetycznej do uzyskania spersonalizowanego kremu, maski lub toniku.

LPCGF_4_www

LPCGF

CGFSOLID_4_www

CGFSOLID

JACEK ŻUREK

Jest współtwórcą patentu na materiał pochodzenia allogennego służącego do pokrywania mnogich recesji dziąsłowych bez konieczności pobierania przeszczepu dziąsła z podniebienia, a także autorskiego zestawu narzędzi mikrochirurgicznych. Obecnie jest pracownikiem Katedry Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się szeroko rozumianą periodontologią, implantologią oraz leczeniem periimplantitis. Szczególnie specjalizuje się w przeszczepach dziąseł.

Najnowsze aktualności

FACEBOOK